Tuesday, August 7, 2012

Buqetat e nuseve te stareve te Hollywood

A e dini se cfare lulesh kane zgjedhur te mbajne ne dore yjet e hollivudit te politikes etj. ne momentin qe do te thone I DO ?
Artflower po ju paraqet sot disa prej buqetave qe kane mbajtur keto stare te famshme ne diten e dasmes.

DREW BARRYMORE
Ne martesen e saj te trete me Will Kopelman, Drew Barrymore kishte veshur Channel.
Buqeta qe mbante ne dore u konsiderua si buqeta me trendy floral look e vitit.
per krijimin e kesaj buqete u perdoren peonia te tre ngjyrave te ndryshme, roz e purrpurt dhe fuchsia.


CHARLENE WITSTTOCK
Fustani i krijuar nga Armani kishte te qendisur ne te 40 000 kristale swarovski.
Buqeta ne formen e pikes se ujit u ideua nga Armani qe ti shkoj per shtat edhe fustanit.U perdoren 3 lloje lulesh,frezia, zambake te vegjel te bardhe dhe orchidea dedrorobium.

KATE MOSS
Topmodelja e famshme veshi nje fustan te John Galliani te krijuar vetem per te.
Ajo mbante ne dore nje buqete romantike, nje buqete me trendafikla ngjyre shampanje,lisiantho(eustomia) dhe camelies

CHRISTINA HENDRICKS
U martua ne 2009 me Geoffrey Arrend Per ti dhene pak ngjyre look-ut te saj te bardhe ajo zgjodhi nje byqete ku mbizoteronte camelia.

IVANKA TRUMP
U martua ne 2009 me Jared Kushner.Ndoshta jo te gjithe mund te martohen ne nje fushe golfi qe eshte prone e babait por te gjitha nuset mund te kene nje buqete si e Ivankes.
Ajo zgjodhi nje buqete me trendafila te bardhe dhe lule stefanotis(jasemi i madagaskarit)

JESSIKA SIMPSON
U martua ne 2002.
Per te bere buqeten e saj u deshen reth 100 dege jasemi te madagaskarit,por ajo qe e beri akoma me te perrallore kete buqete ishin kristalet dhe margaritaret e vendosura ne qendren seciles lule te jasemise.

HEIDI MONTAG
U martua ne 2009 me Spencer Pratt.
Nusja zgjodhi nje buqete klasike te ndertuar me narcisus, te verdhe

KATE MIDDLETON
U martua ne 2011 dhe veshi nje fustan te Sarah Burton e shtepise se modes Alexander McQueen
Buqeta ishte ne formen e pikes se ujit(sic edhe eshte e zakonshme ne dasmat mbreterore) dhe u ndrtua me zambake te vegjel te bardhe hyachinth dhe hedera.
Pas ceremonise nuk e hodhi buqeten tek shoqet e saj por e vendosi tek busti i ushtarit te panjohur te luftes se I boterore.

Shkruani email tuaj ketu qe tju vijne automatikisht temat